Translate

wtorek, 29 października 2013

Lovely&Cute ♡

Dzisiaj po raz pierwszy chciałabym zaprezentować Wam moją stylizację. Niestety nie mam żadnego doświadczenia jeśli chodzi o opisywanie czy też komentowanie tego co mam na sobie, jednak będę starała się robić najlepiej jak tylko potrafię. W końcu trzeba zrobić ten pierwszy krok! :)

A więc na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć mnie w jednej z moich ulubionych sukienek, którą zakupiłam na początku września w H&M-ie. Jak widzicie, jest ona rozkloszowana. Jej czarny kolor perfekcyjnie komponuje się z kremowymi kotkami, które dodają sukience słodkiego uroku. Myślę, że sama sukienka jest już dość wyrazista, tak więc postanowiłam nie dokładać za wiele i założyć do niej tylko czarną, skórzaną ramoneskę i wiązane buty na platformie. Wisienkę na torcie tworzy pozłacany naszyjnik. Oczywiście zamiast butów na platformie, można by założyć zwykłe czarne baletki/półbuty czy też buty za kostkę. Wtedy całość tworzyłaby wersję bardziej na co dzień (np. do szkoły czy też pracy).
________________________________________________________________________________________________________________________

Today, for the first time I would like to present you my styling. I don't have any experience when it comes to describing or commenting on what I'm wearing, but I will try to do the best I can. I have to do the first step, finally! :)

So on the pictures below you can see me in one of my favourite dresses, which I bought I H&M on the beginning of the September. As you can see, it's globed. The black colour of its, suits perfect with cream-colour kitties on it, which add the dress cute look. I think that dress is conspicuous enough so I decided don't add to much and wear just black, leather ramones and tied platform shoes. The icing on the cake is the gold-plated necklace. Of course instead of tied platform shoes, you can wear normal black shoes or boots. Then it will be more daily version (for example to school or work).

                                                                              fot. Patryk Przybylski


                                                                      sukienka/ dress H&M
                                                                      skórzana ramoneska/ leather ramones ZARA
                                                                      naszyjnik/ necklace H&M
                                                                      buty/ shoes H&M

Mam nadzieję, że podoba Wam się moja dzisiejsza stylizacja.
Zapraszam do komentowania i wyrażania opinii! :)
Pozdrawiam
Natalia
________________________________________________________________________________________________________________________
I hope, you like my styling!
You're welcome to comment! :)
Regards
Natalia

5 komentarzy:

 1. Natalka, jaka śliczna ;) Świetna strona, powodzenia! ;* Asia

  OdpowiedzUsuń
 2. Hello Natalia,

  I'm Valencia, the community manager of WhatIWear. I checked out your blog, and I think your style is awesome! It should be seen by more people! That's why I'd like to invite you to WhaIWear.com. With 1,5 million page views a month, WhatIWear.com is the leading street style website in Asia. Plus, we're still growing, so it's perfect for rising fashionistas to have their chance to SHINE at the spotlight.

  Maybe you can post these pics as your first looks on WhatIWear? I bet our members will be rooting for you as well!

  We cannot wait to see your awesome style.
  Click www.whatiwear.com to get started.


  See you soon,
  Valencia
  Community manager

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow I love your style , and you are so beautiful Natalie!!! You should start looking at modeling agencies, I am sure you would get a job there :-)

  OdpowiedzUsuń